RAPORT

ZRÓWNOWAŻONEGO

ROZWOJU

Solaris przedstawił najnowszy Raport zrównoważonego rozwoju, prezentując wyniki swoich działań na rzecz zrównoważonej przyszłości, podejmowanych w roku 2022. Na kartach raportu firma w przekrojowy sposób podsumowuje miniony rok w zakresie rozwoju czystych napędów, minimalizowania wpływu na środowisko i aktywności związanych z przestrzeganiem najlepszych standardów ładu korporacyjnego oraz odpowiedzialności względem ludzi – pracowniczek i pracowników oraz społeczności lokalnej.

esg
Data publikacji: 3 sierpnia, 2023

Dokument stanowi wszechstronne i przejrzyste przedstawienie działań podejmowanych przez firmę w odpowiedzi na współczesne wyzwania cywilizacyjne oraz kryzys klimatyczny. Zawarte treści zostały zorganizowane w czterech kluczowych sekcjach: „Odpowiedzialne zarządzanie”, „Zrównoważony produkt”, „Zrównoważona produkcja” oraz „Odpowiedzialność względem ludzi”. Jest to już trzeci raport Solarisa, który został opracowany w oparciu o międzynarodowy standard raportowania GRI, uwzględniając istotne aspekty z zakresu zrównoważonego rozwoju, opracowane przy współpracy z kluczowymi interesariuszami firmy.

Raport zrównoważonego rozwojuPRZECZYTAJ RAPORT

„Gotowość Solarisa na obecne wyzwania budujemy we współpracy z Grupą CAF. W ramach wspólnej strategii w 2022 roku pracowaliśmy, by między innymi ograniczyć wpływ Grupy na otoczenie społeczne i środowisko naturalne oraz kontynuowaliśmy współpracę w zakresie zapewnienia odpowiedzialnego łańcucha wartości. Rozwijaliśmy także obszar innowacji produktowych, który stanowi podstawę budowania zeroemisyjnej przyszłości. Jesteśmy przekonani, że podejmowane przez nas działania w całym cyklu życia naszych autobusów mają pozytywny wpływ na codzienne życie ludzi”

AGATA STAŃDA
CZŁONKINI ZARZĄDU SOLARIS BUS & COACH ODPOWIEDZIALNA ZA OBSZARY STRATEGII, TRANSFORMACJI I ESG

GŁÓWNE DZIAŁANIA ESG FIRMY SOLARIS W 2022 r.

Powrót do listy artykułów

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn