Briefing prasowy

na #UITP23

Krótkie spotkanie z dziennikarzami goszczącymi na UITP 2023 było okazją do przedstawienia aktualnej sytuacji firmy. Dziękujemy za ciekawe pytania i inspirujące rozmowy o transporcie przyszłości.

eventy
Data publikacji: 25 lipca, 2023

6 czerwca podczas Globalnego Szczytu UTIP na stoisku Solaris odbył się briefing prasowy, podczas którego prezes Javier Iriarte omówił kilka istotnych tematów.

Na początku podsumował ostatnie półrocze i statystyki sprzedaży autobusów w roku 2022. Solaris jako wyjątkowe przedsiębiorstwo wśród producentów autobusów w Europie ze względu na najszerszą ofertę rozwiązań bezemisyjnych. Portfel zamówień wynosi już 3 tysiące bezemisyjnych autobusów, spośród nich ponad 2 tysiące jeździ już po ulicach dziesiątek miast w całej Europie.

Prezes zapowiedział też premierę przegubowego autobusu elektrycznego z bateriami o wysokiej pojemności umieszczonymi na dachu. To udoskonalenie uczyni ofertę Solarisa jeszcze bardziej elastyczną.  

Ponadto, prezes odniósł się do planów firmy, które obejmują ekspansję Solarisa w segmencie zeroemisyjnych autobusów międzymiastowych w Europie, a także wejście na rynek północnoamerykański z ofertą elektrycznych autobusów miejskich. To strategiczne kroki mają na celu zwiększenie obecności firmy i promowanie zrównoważonej mobilności na globalną skalę.  

 

Solaris jako wyjątkowe przedsiębiorstwo wśród producentów autobusów w Europie ze względu na najszerszą ofertę rozwiązań bezemisyjnych.

Javier Iriarte, Prezes Solaris Bus & Coach

Solaris Press Briefing – pełna prezentacja do pobrania.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn