eSSyncro

SERVICE

czyli wsparcie serwisowe na miarę XXI wieku

Jak najwyższa dostępność pojazdów – to główny cel przewoźników transportu publicznego. Szybkie eliminowanie usterek i sprawna obsługa serwisowa to klucz do tego, by zapewnić flocie autobusowej jak najwyższą operacyjność. Sytuacja może się jednak skomplikować, gdy naprawy wymaga pojazd z nowym technicznie rozwiązaniem lub gdy w autobusie wystąpi niespotykany dotąd problem. W przypadku niespodziewanych usterek i nowych wyzwań wsparciem dla serwisantów jest zespół ekspertów z firmy Solaris. Tzw. ‘lotni eksperci’ to stały element współpracy producenta i klientów w całej Europie. Teraz Solaris rozszerza tę usługę o narzędzia rozszerzonej rzeczywistości, aby nowe technologie jeszcze bardziej przyspieszyły pracę i obsługę serwisową.

after sales
Data publikacji: 20 lipca, 2023

Jak działa eSSyncroService?

Głównym narzędziem eSSyncroService są wyjątkowe gogle. Mając na sobie te specjalnie zaprojektowane okulary, mechanik wykonujący naprawę może za pomocą komendy głosowej wywołać i otrzymać dostęp do potrzebnej dokumentacji, mając jednocześnie wolne ręce. Serwisant ma jednoczesny podgląd na usterkę i widzi kompleksowy skan pojazdu lub niezbędny fragment instrukcji serwisowej. Te elementy tworzą obraz, który jest opatrzony wskazówkami i kolejnymi krokami postępowania. Mogą to być uwagi dotyczące kolejnych kroków naprawy, ale także informacje o zasadach bezpieczeństwa, które należy zachować w danym momencie.

Zastosowanie technologii AR (Augmented Reality) w obsłudze pojazdów może przynieść szczególne korzyści także ze względu na opcję zdalnego połączenia się z ekspertami Solaris. W bardziej skomplikowanych przypadkach przedstawiciele producenta będą w stanie przeprowadzić serwisanta krok po kroku przez wykonywaną naprawę, mechanik zaś będzie mógł na bieżąco przekazywać obraz z realizowanej czynności. Oprogramowanie daje możliwość nanoszenia na wirtualny widok znaczników, które wskazują konkretne elementy do naprawy, co znacznie ułatwia wykonywaną pracę.

Co niezwykle istotne, eSSyncroService daje ciągły dostęp do obowiązujących na danym etapie zasad bezpieczeństwa, do których powinna stosować się osoba serwisująca pojazd.

Co więcej, narzędzie wymusza na pracownikach potwierdzenie wykonania wymaganych w danym momencie środków bezpieczeństwa, co zapewnia im dodatkową ochronę.

Jakie korzyści płyną z eSSyncroService dla klienta?

eSSyncroService pozwala skrócić czas naprawy do minimum i możliwie szybko przywrócić dany pojazd na trasę. Dzięki zdalnej obsłudze i kontaktom z ekspertami Solaris, wyeliminowany zostaje czas dojazdu do klienta. Co więcej, rozwiązanie to daje możliwość jednoczesnego skontaktowania się z ekspertami z różnych miejsc na świecie. Rozwiązanie oferuje więc dostęp do największych kompetencji pracowników i pomoc na najwyższym poziomie, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują.

Kto może skorzystać z tego rozwiązania?

Do skorzystania z usługi zachęcamy każdego przewoźnika, posiadającego w swojej flocie autobusy Solaris. eSSyncroService powstaje w oparciu o skany pojazdów i ich dokumentację. Z powodzeniem mogą one zostać wykonane dla każdego klienta, który zechce zastosować w swojej flocie to nowoczesne narzędzie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn