OGNIWO

WODOROWE

W SOLARISACH
Urbino 18 hydrogen [VIDEO]

produkty
Data publikacji: 21 lipca, 2023

Jak działa ogniwo paliwowe w autobusach Solaris? Co znajduje się na dachu przegubowego autobusu wodorowego? Czy wodór sprawdza się w terenach pełnych wzniesień? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym krótkim materiale video marki Ballard. Zachęcamy do obejrzenia!

Przegubowy model wodorowy Solaris Urbino 18 hydrogen miał swoją premierę pod koniec 2022 roku. Nowy autobus został zaprojektowany tak, aby był jeszcze bardziej wytrzymały, a jego design jeszcze lżejszy w porównaniu do modeli z poprzedniej generacji. Ogniwo paliwowe jest odpowiedzialne za prawie całą moc dostarczaną pojazdowi, dzięki czemu możliwa była znaczna redukcja wagi głównych komponentów, co z kolei przełożyło się na jeszcze większą pojemność pasażerską, wynoszącą prawie 140 osób.

W przegubowym wodorowym Urbino wykorzystywane jest ogniwo wodorowe FCmove™-HD+ o mocy 100kW
Współpraca Solarisa i Ballarda trwa już prawie dekadę. Produkty z ogniwami wodorowymi dostarczane przez producenta są produkowane w ścisłej współpracy z marką Solaris. W przegubowym wodorowym Urbino wykorzystywane jest ogniwo wodorowe FCmove™-HD+ o mocy 100kW. Jednymi z kluczowych zalet tego produktu jest cicha praca, niezawodne i solidne wykonanie, a także brak konieczności wstępnego przygotowania pojazdu przy ujemnych temperaturach.

Przechowując ponad 50 kg wodoru w ośmiu zbiornikach zamontowanych na dachu, rozproszony napęd z ogniwem paliwowym o mocy 100 kW umożliwia zwiększony zasięg całkowity. W przypadku tego modelu wynosi on aż 350 km, nawet w trudnych warunkach i na wymagających trasach. Natomiast średni czas tankowania wynosi 10-20 minut.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn