Solaris

na busworld 2023

Dołącz do nas podczas Targów Busworld w Brukseli! 

Innowacje w obszarze autobusów, najnowsze trendy i zaawansowane technologie w transporcie publicznym, inspirujące prelekcje i najnowocześniejsze autobusy – to wszystko w jednym miejscu – podczas targów Busworld w Brukseli. Zapraszamy na nasze stoisko 502 w hali 5. 

produkty
Data publikacji: 29 września, 2023

Tegoroczna, XXVI edycja targów Busworld, czyli jednej z najważniejszych imprez branżowych w tegorocznych kalendarzach, odbędzie się w dniach od 7 do 12 października 2023 roku w sercu Europy, Brukseli. 

Na Solarisowym stoisku (stoisko 502, hala 5) zaprezentujemy dwa bezemisyjne autobusy, reprezentujące fundamentalne obszary naszego rozwoju: autobus elektryczny i autobus wodorowy. 6.10 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zarządu firmy. Ponadto zaplanowaliśmy serię eksperckich wystąpień w ramach #SolarisTalks, czyli krótkich prezentacji o elektromobilności. Nie może Cię tam zabraknąć! 

PREMIERA 2023: Solaris Urbino 18 electric  

Tegoroczna premiera Solarisa to przegubowy autobus elektryczny Urbino 18 electric o udoskonalonej konstrukcji, który oferuje przełomowy w obszarze e-busów zasięg kilkuset kilometrów. Bezemisyjny i cichy, zapewnia bezpieczeństwo i komfort zarówno pasażerom, jak i kierowcom, operatorom zaś gwarantuje elastyczność i imponujące możliwości eksploatacyjne. Autobus ten reprezentuje przyszłość nowoczesnego transportu publicznego.

nowa architektura układu napędowego i nowa generacja baTERII

Zbudowany w oparciu o nową architekturę układu napędowego i wyposażony w najnowszą generację baterii o wysokiej gęstości, Urbino 18 electric sprosta całodziennej obsłudze miejskich tras. Wyróżnia go nowa konstrukcja, bez tradycyjnej wieży silnika. W pojeździe zastosowano rozproszony układ napędowy z komponentami umieszczonymi na dachu i w tylnej części autobusu. Rozwiązanie to zmaksymalizowało przestrzeń pasażerską i elastyczność konfiguracji, pozwalając na wszechstronne wykorzystanie powierzchni dachu. Nowa konstrukcja, w połączeniu z wysokowydajnymi bateriami, zaawansowanymi systemami ADAS i rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo, jest tym, co definiuje Urbino 18 electric. A wszystko to w dynamicznej i nowoczesnej stylistyce, do której Solaris już przyzwyczaił swoich klientów.  

GWIAZDA PORTFOLIO: Solaris Urbino 18 hydrogen 

Urbino 18 hydrogen to autobus napędzany najnowocześniejszą technologią wodorową, który zadebiutował w 2022 roku.  

Ten wysoce zaawansowany technicznie pojazd oferuje duży zasięg przy zachowaniu wszystkich zalet napędu elektrycznego. Sercem Urbino 18 hydrogen jest wodorowe ogniwo paliwowe, działające jako kompaktowa elektrownia wodorowa. To tam wodór jest przekształcany w energię elektryczną, która zasila układ napędowy pojazdu. Dzięki technologii wodorowej i najnowszej generacji lekkich zbiorników wodoru, pojazd wyjątkowo dobrze nadaje się do dalekich tras. Tankowanie zbiorników wodoru do pełna zajmuje około 20 minut, zapewniając operatorom transportowym elastyczność.  

Wyróżniający design nadwozia Urbino 18 hydrogen i jego komfortowe wnętrze, w połączeniu z przyjaznym dla środowiska układem napędowym, gwarantują wyjątkowe wrażenia z podróży zarówno dla kierowców, jak i pasażerów w dzisiejszych tętniących życiem metropoliach. 

 

KONFERENCJA PRASOWA

Zapraszamy na konferencję prasową 6 października o godz. 9:30. Konferencja będzie streamowana na naszej stronie internetowej i kanałach social media. Javier Iriarte (CEO) wraz z Dariuszem Michalakiem (CTO) zaprezentują ostatnie osiągnięcia sprzedażowe firmy, najnowsze produkty i technologie oraz przedstawią dalsze plany rozwojowe.  

LINK DO STREAMINGU

 

#Solaristalks, czyli POROZMAWIAJMY O
E-MOBILNOŚCI

Przez kolejne trzy dni trwania Busworld 2023, od 9 do 11 października, na naszym stoisku, odbędą się #SolarisTalks – seria prezentacji i dyskusji na temat e-mobilności i innowacji w transporcie publicznym. Zachęcamy do wysłuchania wystąpień, które przygotowaliśmy w tym roku:


9.10 (PONIEDZIAŁEK), GODZ. 11:00
Paweł Swoboda
zaprezentuje najnowsze osiągnięcia
w rozwoju baterii Solaris

10.10 (WTOREK), GODZ. 11:00
Olivier
Michard
opowie o kształtowaniu kompleksowych rozwiązań sprzedażowych
i posprzedażowych w obszarze autobusów wodorowych

11.10 (ŚRODA), GODZ. 11:00
Jakub Jóźwiak
i Michał Ostachowski przedstawią pełen pakiet wsparcia w obszarze After Sales dla operatorów transportu.

Solaris na BUSWORLD 2023 – galeria zdjęć

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn