PRACOWNICY SOLARISA

dla kowanówka

to już świąteczna tradycja

Z myślą o dzieciach i potrzebach działającego niedaleko siedziby firmy Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, pracownicy Solarisa wraz z Fundacją Zielony Jamnik już po raz 16 zorganizowali świąteczną zbiórkę charytatywną.  

ESG
Data publikacji: 11 stycznia, 2024

Z myślą o dzieciach i potrzebach działającego niedaleko siedziby firmy Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku, pracownicy Solarisa wraz z Fundacją Zielony Jamnik już po raz 16 zorganizowali świąteczną zbiórkę charytatywną.  

Maskotka Solaris w Kowanówku wzbudza zawsze wiele emocji.

Każdego roku, tuż przed Świętami, jeden z naszych autobusów zamienia się w pojazd Św. Mikołaja, by móc dostarczyć prezenty do, znajdującej się nieopodal fabryki w Bolechowie, zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Ta świąteczna tradycja, trwająca już 16 lat, przez lata przybierała różne formy pomocy. Ma też stałe punkty programu – poza przekazaniem podarków, pracownicy firmy uczestniczą w Jasełkach, wydarzeniu przygotowanym specjalnie na tę okazję przez uczniów i nauczycielki. Ta coroczna okazja do spotkań przynosi zawsze wiele wzruszeń i pozwala wszystkim zatrzymać się na moment i naładować się dobrą energią.


Ta świąteczna tradycja, trwająca już 16 lat, przez ten czas przybierała różne formy pomocy.

 

Poza zbiórką i przekazaniem podarków, pracownicy firmy co rok uczestniczą Jasełkach specjalnie przygotowanych na tę okazję przez uczniów i nauczycielki.

W tym roku zbiórka pracownicza przeznaczona została na zapasy artykułów plastycznych, przekazanych – ku radości dzieci – „osobiście” z rąk Świętego Mikołaja. W roku ubiegłym każda i każdy ze 148 podopiecznych szkoły otrzymało indywidualny prezent. W roku 2021 do szkoły trafiły zabawki edukacyjne oraz doposażenie sal o niezbędne przybory kuchenne. Rok wcześniej uczniowie otrzymali gry edukacyjne, a w 2019 roku – szafki szkolne, które do dziś zdobią szkolne korytarze i służą wszystkim uczniom. W poprzednich latach były to również książki, sprzęt elektroniczny, meble, zabawki, akcesoria sportowe, akcesoria zimowe czy ubrania. 

Pracownicy Solarisa podczas tegorocznej wizyty w Szkole Podstawowej w Kowanówku.

POMAGANIE W GRUPIE JEST ŁATWIEJSZE

Pomaganie w grupie staje się łatwiejsze. Cieszymy się, że udaje nam się wykorzystać naszą dużą społeczność, którą tworzymy na co dzień i stworzyć odrobinę świątecznej magii naszym małym sąsiadom.

Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia: 

Zobacz, jak wyglądała jedna z poprzednich świątecznych akcji dla ZSS w Kowanówku:

Najnowsze artykuły

  • Trollino 12 w Bukareszcie

    Solaris jest w trakcie dostaw 100 trolejbusów Trollino 12, zamówionych przez Urząd Miasta w Bukareszcie. To prestiżowy kontrakt, którego wartość…
  • Solaris Urbino 18 hydrogen na Bus Euro Test 2024

    Euro Bus Test to wydarzenie, które przyciąga uwagę całej branży transportu publicznego w Europie. Solaris zaprezentował na nim swój przegubowy…
  • Zadowolony klient do nasz priorytet

    Nieodłącznym elementem strategii Solarisa jest regularne przeprowadzanie Badań Satysfakcji Klienta. Właśnie zakończyliśmy prace...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn