Wodór

we flocie

Krótki przewodnik o tym, jak przygotować się do obsługi pojazdów wodorowych

Rozważasz wdrożenie pojazdów wodorowych do swojej floty i nie wiesz, od czego zacząć? Wprowadzanie nowych technologii może wiązać się z różnorodnymi wyzwaniami, zwłaszcza na początkowym etapie eksploatacji. Wyposażenie warsztatu, przeszkolenie personelu czy obsługa eksploatacyjna przebiegają tu według innej procedury. Wkraczając w ten nowy obszar, obsługujący potrzebują wskazówek. Swoistej mapy, która wyznaczy im dalsze kroki. Odpowiadając na to zapotrzebowanie, Solaris stworzył „wodorowy przewodnik”. Z pomocą Biuletynu Dobrych Praktyk włączenie pojazdów napędzanych wodorem do floty stanie się jeszcze łatwiejsze.

e-mobility
Data publikacji: 17 lipca, 2023

W czasach, gdy coraz większy udział we flotach przewoźników zyskują pojazdy bezemisyjne, obok aut bateryjnych swoją pozycję umacniają także te pojazdy, których napęd wspierany jest przez wodór. Dla każdego przewoźnika niezmiennie kluczowym celem jest, by dostępność ich pojazdów na ulicach miast nie została zakłócona. Aby tak się stało, niezbędne jest właściwe przygotowanie swoich zasobów do obsługi posiadanych pojazdów, w tym coraz częściej – właśnie tych wodorowych.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem rynku modelami Urbino hydrogen Solaris przygotował specjalną publikację – Biuletyn Dobrych Praktyk. Przewodnik ten krok po kroku określa działania, które powinny zostać podjęte na każdym etapie przygotowania do wdrożenia technologii wodorowej: od momentu decyzji o zmianie, aż do chwili, gdy pojazdy wyjadą na ulice do obsługi ruchu pasażerskiego.

Jak dostosować warsztat? Czy potrzebny jest specjalnie wyszkolony personel? Jak zapewnić bezpieczeństwo, korzystając z technologii wodorowej? Jak wygląda proces tankowania? Czy autobus wodorowy może być zaparkowany na zadaszonej hali? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znaleźć można w Biuletynie Dobrych Praktyk. Doświadczenia zdobyte w obsłudze Urbino hydrogen i ścisła współpraca z klientami zostały zebrane w kompleksowy dokument, który pozwala znacznie ułatwić pracę z tymi pojazdami, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Publikacja przybliża również treści ogólnodostępnych przepisów i wytycznych poświęconych technologii wodorowej.

Aby uzyskać dostęp do Biuletynu Dobrych Praktyk, prosimy o kontakt z opiekunem danego rynku.
Powrót do listy artykułów

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na Linkedin