solaris nr 1

EUROPEJSKIEGO
RYNKU

E-BUSÓW

W pierwszych 6 miesiącach 2023 roku nasz udział w rynku autobusów elektrycznych w Europie wyniósł 16,4%, co dało firmie 1. pozycję wśród innych producentów. To obszar, który rozwija się bardzo dynamicznie, a my od lat wytyczamy trendy, wspierając tę zieloną zmianę. Najnowsze dane wskazują, że jesteśmy największym dostawcą autobusów elektrycznych w Europie w okresie od 2012 roku do końca czerwca 2023.

e-mobility
Data publikacji: 1 września, 2023

Świetne półrocze

Firma Solaris z udziałem 16,4% jest niezaprzeczalnym liderem europejskiego rynku autobusów elektrycznych po pierwszych 6 miesiącach 2023 roku.

W pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku zarejestrowano w Europie łącznie 2567 autobusów elektrycznych, z czego aż 421 sztuk to pojazdy marki Solaris.

Rynek autobusów elektrycznych rośnie

Co warte podkreślenia, segment autobusów elektrycznych w pierwszym półroczu 2023 wzrósł aż o 45% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku – z poziomu 1768 pojazdów do poziomu – 2567 e-busów.

Tym samym obszar e-busów w Europie odpowiada za ponad 37% wszystkich rejestracji autobusów miejskich. Od wielu lat rynek ten sukcesywnie rośnie, przy jednocześnie malejącym rynku pojazdów z silnikami spalinowymi.

Istotne jest, że całkowity wolumen rejestracji wszystkich autobusów miejskich w Europie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku był o 12,5% większy niż w analogicznym okresie minionego roku.

Urbino electric jest najwięcej ze wszystkich e-busów w Europie

Firma Solaris konsekwentnie już od ponad 12 lat buduje swoją pozycję europejskiego lidera elektromobilności. W tym czasie dostarczyliśmy do naszych odbiorców z przeszło 20 państw ponad 2000 e-busów i zajmujemy pod tym względem niezaprzeczalną pozycję rynkowego lidera.

 

Najnowsze artykuły

  • Trollino 12 w Bukareszcie

    Solaris jest w trakcie dostaw 100 trolejbusów Trollino 12, zamówionych przez Urząd Miasta w Bukareszcie. To prestiżowy kontrakt, którego wartość…
  • Solaris Urbino 18 hydrogen na Bus Euro Test 2024

    Euro Bus Test to wydarzenie, które przyciąga uwagę całej branży transportu publicznego w Europie. Solaris zaprezentował na nim swój przegubowy…
  • Zadowolony klient do nasz priorytet

    Nieodłącznym elementem strategii Solarisa jest regularne przeprowadzanie Badań Satysfakcji Klienta. Właśnie zakończyliśmy prace...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn