BUSWORLD 2023:

KONFERENCJA PRASOWA

Mocna pozycja na rynku. Plany na przyszłość

Tegoroczne targi Busworld zaczęły się dla nas od konferencji prasowej z udziałem CEO Javiera Iriarte i CTO dr. inż. Dariusza Michalaka.

EVENTY
Data publikacji: 20 października, 2023

Tegoroczne targi Busworld zaczęły się dla nas od konferencji prasowej z udziałem CEO Javiera Iriarte i CTO dr. inż. Dariusza Michalaka.

Javier Iriarte podkreślił wciąż dynamiczny wzrost na europejskim rynku autobusów zeroemisyjnych, który zwiększył się o 45% rok do roku.

„W pierwszej połowie tego roku ponad ¾ zarejestrowanych przez nas autobusów było zeroemisyjnych lub niskoemisyjnych” – powiedział Javier Iriarte.

Wzrost zamówień umocnił pozycję Solarisa jako lidera i dał mu pierwsze miejsce na europejskim rynku autobusów elektrycznych, z imponującym udziałem 16,4% w pierwszej połowie 2023 roku.

„Jeden na sześć autobusów na tym rosnącym i bardzo konkurencyjnym rynku to autobus Solarisa. To coś niezwykłego i możemy być z tego dumni” – dodal Prezes Solarisa.

Prezes przypomniał także strategiczne cele Solarisa, które obejmują m.in. wejście z ofertą autobusów zeroemisyjnych na rynek Ameryki Północnej.

Kilka tygodni temu Solaris pomyślnie ukończył testy w kanadyjskim Vancouver, zbierając bardzo pozytywny feedback klienta i kanadyjskich operatorów, a także mieszkańców.

CTO Solarisa, dr. Inż Dariusz Michalak, zaprezentował nowy autobus elektyczny marki Urbino 18 electric, który oferuje zasięg nawet 600 kilometrów i wyposażony jest w modułowy system napędowy. Taki zasięg jest możliwy dzięki wysokoenergetycznym bateriom, w które wyposażony jest pojazd.

Dariusz Michalak podkreślił, że Solaris dąży do poprawy wydajności i efektywności energetycznej baterii, koncentrując się na wydłużeniu ich żywotności.

Pojemność pasażerska została zmaksymalizowana, umożliwiając przewóz do 145 pasażerów. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu wszystkich baterii na dachu, jak i zastosowaniu nowej konstrukcji pojazdu, zaplanowanej bez tradycyjnej wieży silnika.

OBEJRZYJ KONFERENCJĘ PRASOWĄ SOLARIS
z dnia 06.10.2023 podczas Busworld 2023

Solaris na BUSWORLD 2023 – galeria zdjęć

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn