SOLARIS
TROLLINO 12

W BUKARESZCIE

Solaris jest w trakcie dostaw 100 trolejbusów Trollino 12, zamówionych przez Urząd Miasta w Bukareszcie. To prestiżowy kontrakt, którego wartość wynosi ponad 60 mln euro. Zobaczcie, jak nasze trolejbusy prezentują się na ulicach Bukaresztu! 

 

e-mobility
Data publikacji: 5 czerwca, 2024

STOLICA RUMUNII AKTYWNIE INWESTUJE W BEZEMISYJNY TRANSPORT PUBLICZNY

 

W ostatnich trzech latach miasto zamówiło 100 tramwajów, 100 e-busów i 100 trolejbusów. Zamówienie na trolejbusy jest realizowane właśnie przez naszą firmę.

„Bukareszt to duże miasto o dużym natężeniu ruchu. Dlatego naszym głównym celem jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, szczególnie transportu przyjaznego dla środowiska”,

 

wyjaśnia Nicușor Dan, Burmistrz Miasta Bukareszt  

TROLLINO 12 DLA BUKARESZTU

 

12-metrowe trolejbusy są zasilane silnikiem trakcyjnym o mocy 160 kW oraz nowoczesne baterie Solaris High Power, umożliwiające jednoczesne pokonywanie dystansów do 20 km bez przyłączenia do sieci trakcyjnej. Baterie trakcyjne mogą być ładowane zarówno podczas jazdy (In Motion Charging), jak również nocą, na terenie zajezdni.

Urząd Miasta w Bukareszcie, zamawiając pojazdy przyjazne dla środowiska, miał również na uwadze komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Wszystkie Trollino wyposażamy w wydajną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Na pokładzie nie brakuje systemu monitoringu, ekranów systemu informacji pasażerskiej oraz ładowarek USB, przy pomocy których pasażerowie mogą doładować telefon lub tablet. Pojazdy mogą zabrać jednorazowo na swój pokład 90 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących.

Bukareszt już od wielu lat sukcesywnie podejmuje działania na rzecz wymiany floty na bezemisyjną, a Solaris jest dumnym partnerem tych zmian.

Bukareszt jest jednym z kilkunastu miast w Rumunii posiadających w swoich flotach bezemisyjne Solarisy – trolejbusy i autobusy elektryczne. Od 2002 roku dostarczyliśmy do tamtejszych przewoźników już ponad 700 pojazdów, w tym 260 pojazdów z serii Trollino i 210 bateryjnych Urbino electric. Jednym z większych kontraktów, które zrealizowaliśmy w tym kraju, była dostawa 123 autobusów elektrycznych dla siedmiu rumuńskich miast.

Solaris Trollino 12 w Bukareszcie
GALERIA ZDJĘĆ

 

Najnowsze artykuły

  • Trollino 12 w Bukareszcie

    Solaris jest w trakcie dostaw 100 trolejbusów Trollino 12, zamówionych przez Urząd Miasta w Bukareszcie. To prestiżowy kontrakt, którego wartość…
  • Solaris Urbino 18 hydrogen na Bus Euro Test 2024

    Euro Bus Test to wydarzenie, które przyciąga uwagę całej branży transportu publicznego w Europie. Solaris zaprezentował na nim swój przegubowy…
  • Zadowolony klient do nasz priorytet

    Nieodłącznym elementem strategii Solarisa jest regularne przeprowadzanie Badań Satysfakcji Klienta. Właśnie zakończyliśmy prace...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn