#UITP2023

podsumowanie

Globalne szczyty UITP, największej na świecie organizacji zrzeszającej przedstawicieli branży transportu publicznego, to doskonała platforma do wymiany myśli z całą społecznością ekspertów, użytkowników sektora oraz producentów. W tym roku gospodarzem UITP Global Public Transport Summit była Barcelona, gdzie w dniach 5-7 czerwca 2023 r. zaprezentowaliśmy swoją działalność w programie łączącym debaty, wystawę targową i wystąpienia eksperckie. 

EVENTY
Data publikacji: 28 lipca, 2023

110 krajów, 40 000 m², 2 500 delegatów, 17 300 odwiedzających. Szczyt Transportu Publicznego UITP to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży. 64. edycja była miejscem spotkań całego świata, na której zaprezentowano najnowocześniejsze technologie i strategie działań na rzecz zrównoważonego transportu.

CO SIĘ KRYJE ZA SKRÓTEM UITP

To Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Publicznego, z franc. Union Internationale des Transports Publics. UITP działa aktywnie na rzecz transportu publicznego już od 1885 roku. Solaris jest członkiem UITP od 2001 roku. Nasi przedstawiciele aktywnie współpracują przy wielu projektach stowarzyszenia, m.in. jako członkowie Komisji ds. Przemysłu Pojazdów i Wyposażenia i Komisji Trolejbusowej.TO NIEZWYKLE EKSCYTUJĄCE WIDZIEĆ CAŁĄ NASZĄ SPOŁECZNOŚĆ DZIAŁAJĄCĄ RAZEM NA RZECZ ZEROEMISYJNEJ PRZYSZŁOŚCI. TAKIE WYDARZENIA JAK TO POZWALAJĄ POCZUĆ JESZCZE DOBITNIEJ, ŻE ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ TRANSPORTU PUBLICZNEGO JEST W NASZYCH RĘKACH.

– tak Prezes Zarządu Javier Iriarte podsumował tych kilka intensywnych dni Szczytu.


Targi #UITP23 w Barcelonie stały się sceną dla flagowego pojazdu marki Solaris – Urbino 12 electric.

Wybrany do reprezentowania firmy pojazd to autobus wyprodukowany dla TMB Barcelona, który na co dzień obsługuje transport publiczny w mieście będącym gospodarzem wydarzenia. Dobór tego autobusu był nieprzypadkowy – nie tylko odzwierciedlił trendy, w których zeroemisyjne pojazdy są już integralną częścią zrównoważonego transportu publicznego, ale też umożliwił zapoznanie się z modelem, który znakomicie sprawdza się w praktyce wśród coraz większej liczby operatorów.

Wystąpienia eksperckie

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jako jeden z europejskich liderów w obszarze elektromobilności, wykorzystaliśmy także Szczyt UITP do podzielenia się naszą wiedzą ekspercką, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych i występując w sesjach plenarnych.

Dziękujemy za niezwykle inspirujące rozmowy i spotkania wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Do zobaczenia na kolejnym Szczycie UITP w 2025, tym razem w Hamburgu!

Zobacz krótkie video-podsumowanie naszej obecności na #UITP23:
Powrót do listy artykułów

Najnowsze artykuły

  • Trollino 12 w Bukareszcie

    Solaris jest w trakcie dostaw 100 trolejbusów Trollino 12, zamówionych przez Urząd Miasta w Bukareszcie. To prestiżowy kontrakt, którego wartość…
  • Solaris Urbino 18 hydrogen na Bus Euro Test 2024

    Euro Bus Test to wydarzenie, które przyciąga uwagę całej branży transportu publicznego w Europie. Solaris zaprezentował na nim swój przegubowy…
  • Zadowolony klient do nasz priorytet

    Nieodłącznym elementem strategii Solarisa jest regularne przeprowadzanie Badań Satysfakcji Klienta. Właśnie zakończyliśmy prace...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz biuletyn na LinkedIn